понедельник, 18 марта 2019 г.

Конспект уроку 5 клас


Тема. Елеонор Портер (1868-1920). «Полліанна».  Робота з текстом. 
Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю письменниці; вчити зв´язно висловлювати свої думки; удосконалювати навички роботи з підручником; розвивати навички виразного читання, виділення ключових моментів, коментування прочитаного; виховувати високі моральні та духовні цінності.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань:
1. Літературний диктант (за змістом повісті Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра»). 
1) Який день тижня Том не любив найбільше і чому? Понеділок, бо треба було йти до школи.
2) Чому Том і Гек потрапили вночі на цвинтар? Щоб перевірити спосіб виведення бородавок за допомогою здохлого кота.
3) Що хлопці побачили на кладовищі? Вони стали свідками вбивства лікаря Робінсона.
4) Чому. Том і Гек дали клятву мовчати про те, що вони бачили на кладовищі? Вони боялись індіанця Джо.
5) Як хлопці підтримували безвинного Поттера? Вони носили йому дарунки у в’язницю.
6) Як було врятовано безвинного в’язня? Том виступив свідком на суді і розказав всю правду.
7) Якими були позитивні і негативні наслідки слави для Тома? Він став героєм, про нього писали газети, але Том боявся індіанця Джо, який втік.
8) Як ви вважаєте, чому всі хлопці заздрили Геку Фінну? Бо Гек був
вільний і міг робити все, що заманеться.
9)  Яким зображено життя у Сент-Пітерсберзі? Одноманітним, розміреним, нудним.
10)  Як діти містечка розуміли щастя? Ходити босоніж, не митися, лаятися, не ходити до школи.
11) Чому городяни не любили Тома і Гека? Бо вони звикли жити за зручними «правилами», а хлопці весь час порушували їх.
12) Чим пояснити зміни в людині, коли вона стає дорослою? Дорослі поглинають у клопоти і забувають дорогу в країну Дитинства.
3. Взаємопереіврка. Учні обмінюються зошитами та виставляють бали.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності:
Учитель.   
— Як ви вважаєте, чого в житті людини більше — радості, відпочинку, розваг чи неприємностей, важкої, обтяжливої роботи, складних обставин? (Мабуть, останнього.) Невже ж тоді доводиться весь вік сумувати й страждати?
Відомий американський психолог Д. Карнегі вчить, що треба намагатися перетворити кислий лимон на солодкий приємний напій — лимонад. Тобто знаходити в складних життєвих ситуаціях щось приємне, повертати собі на користь.
- Чи знаєте ви твори, у яких ідеться про ігри?
- А які ігри вам найбільше подобаються?
Учитель.
Героїню, яка вміла в усьому бачити радість і навчила цього інших людей, змінивши при цьому життя цілого містечка, створила американська письменниця Елеонор Портер. З її творчістю ми й ознайомимося сьогодні на уроці.
ІV. Оголошення теми і мети уроку.
V. Сприйняття і засвоєння навчального матеріалу:
1. Розповідь вчителя про Е. Портер.                                                           
2. Робота з підручником. Читання рубрики
«Літературна кухня»
3.Виразне читання розділу 3 «Приїзд Полліанни»  підготовленими учнями.
 Словникова робота.
4. Обмін враженнями про прочитане.
- Яке враження справила дівчинка на вас?
5. Бесіда за змістом прочитаного (учні задають питання один одному).
6. Опрацювання рубрики «Літературний практикум»
7. Робота зі словником літературознавчих термінів:
1)    конспектування до зошитів визначення терміну «роман»;
2)    коментар вчителя:
Міс — шанобливе звертання до незаміжньої жінки в англомовних країнах. Квапиться — поспішає. Не гаю — не втрачаю. Педантична — та, яка суворо дотримує порядку, встановлених норм і правил, цього ж вимагає від інших. Небога —• племінниця. Леді — жінка з вищого товариства. Пастор — священик у протестантській церкві. Місіонер — особа, надіслана певною церквою для навернення у свою віру іновірців. Мізерний — маленький. Ідеалістичних — тут: далеких від життя, підпорядкованих якійсь ідеї.
8.  Інтерактивна вправа «Навігатор»
- Знайдіть у тексті опис автором міс Поллі Гарртінгтон і прокоментуйте його.
 - Чи зустрічали ви таких людей у житті? Якої ви про них думки?
- Відшукайте портрет-самохарактеристику тітки Поллі й висловіть свої міркування про цю героїню  (Міс Поллі поважає лише свою думку; не відчуває
любові до своєї рідні й бере племінницю лише з почуття обов'язку перед Богом допомагати всім бідним та сиротам. Вона черства, сувора, нетерпима, гордовита й пихата, вважає, що чужу дитину треба виховувати в бідності, щоб не псувати її характер.)
VІ. Закріплення знань, вмінь та навичок учнів
Перегляд уривку з однойменного кінофільму /Приїзд Полліанни/.
VІІ. Підбиття підсумків уроку.
VІІІ. Домашнє завдання
Виразно читати, переказувати, коментувати прочитане.



Комментариев нет:

Отправить комментарий