Тема. Елеонор Портер (1868-1920).
«Полліанна». Ідея радості життя й відкриття світу у творі
Мета: продовжити знайомство зі світовим
бестселером Е. Портер; вчити грамотно висловлювати свої думки; сприяти
розумінню учнями глибини закладеної у творі ідеї; продовжувати удосконалювати
навички роботи з підручником, аналізу художнього твору; розвивати навички
виразного читання; виховувати інтерес до літератури, оптимістичне світобачення.
Тип уроку: застосування знань, умінь і
навичок.
Обладнання: зошити, підручники, предмети для
вправи «Правила життя Полліанни», художній фільм «Полліанна», комп’ютер.
Хід уроку
І. Організаційний
момент.
ІІ. Актуалізація
опорних знань:
1. Перевірка виконання домашнього завдання.
2. Експрес-опитування:
- Чому роман Е. Портер став таким популярним?
- Яке враження на вас справили прочитані розділи твору?
- Що запам’яталося, вразило, здивувало? Чому?
ІІІ. Мотивація
навчальної діяльності:
1. Оголошення епіграфу уроку.
Я ніколи не
вважала, що необхідно заперечувати існування труднощів, страждань і зла. Я
тільки думала, що набагато краще йти назустріч невідомому бадьоро й радісно.
Е.
Портер
1.Коментування епіграфу учнями.
2.Вправа «Подаруй посмішку». Учні по черзі передають один
одному посмішку. Запитання:
-
Чи приємно було посміхатися своєму сусідові?
-
А чи приємно отримувати посмішку?
-
Які почуття у вас виникали при виконанні цієї вправи?
·
Вступне слово вчителя.
-
Нещодавно ми всі разом відзначали свято відносно нове для України, але
близьке всім закоханим. Які подарунки ви отримали в цей день?
Бесіда – мотивація
навчальної діяльності.
- Подарунки люблять усі. Пригадайте , що сподівалася
отримати із благодійної допомоги
дівчинка Полліанна, про яку ми говорити з вами на попередніх уроках? (
Ляльку)
- А що отримала? ( Милиці).
- Чому такий несподіваний подарунок? Невже героїня так
погано себе поводила?
ІV. Оголошення теми
і мети уроку.
V. Застосування
знань, умінь і навичок:
1.
Слово вчителя.
2.
Виразне читання розділу 4 «Маленька кімнатка на
горищі» (учні читають за вибором учителя).
Словникова робота.
3.
Обмін враженнями про прочитане.
4.
Евристична бесіда за змістом
прочитаного.
- Якою була
кімнатка на горищі?
- Чи був у Полліанни привід радіти?
- Міні-дискусія.
- Чи є «гра в радість» щирою, якщо Полліанна грає в неї,
ковтаючи сльози від образи й смутку? Чи
не є ця гра втечею від дійсності з її
проблемами та неприємностями? Чи справді вона може допомогти людині?
- Чи гарна дівчинка Полліанна? (Ні. Руда, має ластовиння на
обличчі, якого соромиться)
- Яка доля цієї дівчинки ( На її долю випало багато
випробувань. Вона залишилася сиротою, згодом отримала тяжку травму хребта й
була прикута до ліжка)
- Що ж допомогло їй здолати такі тяжкі випробування? (
Гра в радість)
Проблемне
запитання.
- Чи може зміна
зовнішності зробити людину щасливою?
- А що тоді для цього потрібно?
Правила життя
Полліанни.
Завдання. Пояснити, кому із героїв твору можна
порекомендувати ці засоби, як ліки проти негараздів?
Очікувані
результати .
Крем проти ластовиння (для Полліанни)
Троянда (любов тітоньки Поллі)
Стетоскоп (лікарю Чилтону ( лікар найрадісніша професія,
бо повертає людям здоров’я)
Будинок (для Джиммі)
Скелет (Джону
Пендлтону ( краще мати в будинку живого хлопчика, ніж « тримати скелета у
шафі»)
Різнобарвні клубочки вовни ( місіс Сноу)
Бейджик з написом « Твоє ім.’я найкраще» ( Ненсі)
Біблія із червоною закладкою проповіді « Радійте всі!» (
священику Полу Форду)
Колективне складання схеми
«Удавані негаразди та ліки від них»
Ластовиння – у темній кімнаті непомітні,
завжди, за бажанням, їх можна позбутися.
Заняття. Навчання .
Щоденні турботи. Результат праці. Радість від того,
що ти чогось навчився.
Ім’я. Головне не ім’я, а те, хто його
власник !
Самотність. Шукай причину в собі : гординя ,
відсутність комунікабельності . ЛЮБИ
ЛЮДЕЙ!
Узагальнена таблиця.
Учням пропонується вписати у порожні віконечка свої поради щодо подолання негараздів.
Проблемне
запитання:
- Що , на вашу думку, можна вважати найтяжчим
випробуванням у долі людини ? ( Смерть рідних, каліцтво)
- Що пропонує у таких випадках Полліанна?
Робота у зошитах.
Смерть рідних. Вірити у те, що вони на небесах. Живуть
доти, доки ти їх пам’ятаєш .
Каліцтво. Не працюють ноги – працюй руками. Будь корисним
людям.
VІ. Закріплення
знань, вмінь та навичок учнів:
Вправа «У кінотеатрі». Учні переглядають уривки з
однойменного кінофільму і знаходять підтвердження побаченого у тексті твору.
VІІ. Підбиття
підсумків уроку:
1.
Повернення до епіграфа уроку.
2.
Запитання до учнів:
-
Чи згодні ви з Е. Портер?
-
А як ви вважаєте, оптимізм допомагає людині у складних життєвих ситуаціях?
VІІІ. Домашнє
завдання
Виразно читати, переказувати, коментувати прочитане.
Комментариев нет:
Отправить комментарий